Searching...

Magyarország - Románia 1 : 0 (1981)

Budapest, XIV. ker., Népstadion
1981.05.13. 20:00

Fazekas László 60 ezer néző előtt, győztes góllal ünnepelte nyolcvanadik válogatottságát: az a nyolcvanegyes 1-0 mindmáig az utolsó magyar siker a románok ellen. S noha a jubiláns és Müller Sándor is emelkedett méltatást kapott a sajtótól (előbbi „mindig veszélyes volt, ügyesen cselezett”, utóbbi „Iordanescu őrzése mellett törődött a szervezéssel is, ritkán fordultak elő pontatlanságok a játékában”), az utolsó percben majdnem egyenlítettek a vendégek, de a kiugró Camatarut Bálint László a tizenhatos előtt lerántotta. A szabálytalankodó védő csak sárga lapot kapott, Garaba Imre pedig így nyilatkozott a román akcióról: „Azt hittem, megáll a szívverésem.” A pesti meccs visszavágóját szeptember 23-án rendezték az Augusztus 23. stadionban, ahol Camataru a 93. percben a bal felső sarokra fejelt, de Mészáros Ferenc bravúros mozdulattal hárított, így maradt a 0-0. „A magyar kapus megbabonázott bennünket” – mondta Bukarestben Iordanescu. A 75 ezer néző pedig Linemayr sporttársra volt nagy hatással, mert az osztrák játékvezető a hatodik percben elnézte, hogy Stefanescu a tizenhatoson belül elbuktatta Kiss Lászlót... (idézet)

Kép nagyitása: -egeret ráviszed a képre -jobbegérgomb -Link megnyitása új lapon