Searching...

MTK-Ferencváros 2:4 (1981)

1981.04.04

Jó volt futballmagyarnak lenni 1981-ben. A válogatott – Anglia, Románia, Svájc és Norvégia előtt – csoportelsőként jutott ki az 1982-es világbajnokságra, és hazai selejtezőinek átlag nézőszáma felülmúlta a 65 ezret. Elérhette volna a 70 ezret is, de akkoriban mérkőzésenként 68 ezerben maximálták a Népstadion jegyeinek számát.

A képen jobbra – a rémült Gáspár József kapussal együtt – látható Egervári Sándor a nyolcvanadik percben, Turner Csaba helyett állt be az MTK-ba; akkor még 2-2-t mutattak az eredményjelző táblák. Az abban az évadban nehéz sorsú – utóbb az NB I-től elbúcsúzó – kék-fehéreknek a döntetlen is messzemenően megfelelt volna, de a cserejátékos nem hozott szerencsét az MTK-nak: pályára küldése után két perccel Szokolai László 3-2-re alakította az állást, majd Nyilasi Tibor beállította a végeredményt (4-2). Egervári 1981 nyarán – 187 első osztályú mérkőzéssel a háta mögött – be is fejezte labdarúgó-pályafutását

Kép nagyitása: -egeret ráviszed a képre -jobbegérgomb -Link megnyitása új lapon